آيت الله العظمي مرعشي نجفي

تهيه كنندگان ويژه نامه :

«آیت الله العظمی مرعشی نجفی»

بسم الله الرحمن الرحیم

الحمدلله علی إفضاله و نواله و الصّلوة و السلام علی سیّدنا محمد و آله، سیّما ابن عمّه و وصیّه و خلیفته من بعده سیّدنا أمیر المؤمنین أبی الحسنین و والد الریحانتین مولانا علی بن ابی طالب (روحی و روح العالمین له الفداء)

و بعد، قد استجاز عنّی عماد الأعلام، حجة الإسلام الحاج السید هادی خسروشاهی (دامت برکاته) نجل آیت الله الحاج السیّد مرتضی خسروشاهی (طاب ثراه) فی روایة الآثار المرویّة عن النبی الأکرم صلی الله علیه و آله و سلم و عترته المیامین، الائمة الهداة (علیهم افضل التّحیات و الصلوات) بطرقی التی تربو علی مأتی طریق أودعتها فی الإجازة الکبیرة المشهورة بالمسلسلات و أکثر تلک الأسانید تنتهی إلی مولانا العلامة المجلسی صاحب بحار الأنوار (رضوان الله تعالی علیه) فللمستجیز المحترم (دام علاه و زید فی ورعه و تقاه) أن یروی عنّی تلک الطّرق المعتبرة حتّی تنتهی إلی أرباب الکتب الأربعة و منهم (رضوان الله تعالی علیهم اجمعین) إلی ساداتنا الأئمة المعصومین (علیهم افضل التّحیات و الصلوات) مراعیاً للشروط المعتبرة عندأهل الروایة و الإجازة و أرجو منه (حفظه الله و أبقاه) سلوک سبیل الحزم و الاحتیاط، فإنّه سبیل النّجاة.

و السلام علیه و علی إخوانی المؤمنین خیر ختام.

حرّرهُ الداعی خادم علوم أهل البیت و السفارة أبو المعالی
شهاب الدین الحسینی المرعشی النجفی
فی شهر رجب المرجّب 1410/ مهر.
 
ترجمه اجازه نامه آیت ‌الله مرعشی نجفی:

بسم الله الرحمن الرحیم

حمد بر خداوند، به پاس نعمت‌ هایش و صلوات و سلام بر سرور ما محمد و خاندانش، به ویژه پسرعمو و وصی و خلیفه‌ اش پس از خود، سید ما، امیرالمؤمنین، پدر دو حسن و والد دو ریحانه، مولای ما علی بن ابیطالب (روحی و روح العالمین له الفداء).

و بعد: عماد الاعلام، حجت الاسلام، حاج سید هادی خسروشاهی (دامت برکاته) فرزند آیت الله حاج سید مرتضی خسروشاهی (طاب ثراه)، از من اجازه خواست برای نقل احادیث روایت شده از پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) و عترت پاک او، امامان هدایت (علیهم افضل التحیات والصلوة)، از طرق خاص من که بالغ بر دویست طریق اسناد آنها را در اجازات بزرگ، معروف به «المسلسلات» آورده‌ ام و اغلب این اسناد به مولای ما علامه مجلسی، صاحب بحارالانوار (رضوان الله تعالی علیه) منتهی می ‌گردد، پس خواهان اجازه، (دام علاه و زید فی ورعه و تقاه) می‌تواند از جانب اینجانب با تمامی این طرق معتبر، نقل و روایت کند تا به اصحاب «کتب اربعه» برسد و از طرق آنها (رضوان الله تعالی علیهم اجمعین) به سروران ما، ائمه معصومین (علیهم افضل التحیات و الصلوات) منتهی گردد. با مراعات شروط معتبر در نزد اهل روایت و اجازه. از او انتظار دارم (حفظه الله و ابقاه) که روش دقت و احتیاط را در پیش گیرد که این، راه نجات است. سلام بر او و برادران با ایمانم، خاتمه خیر باد.

حرره الداعی، خادم علوی اهل البیت والسفارة
ابوالمعالی شهاب الدین الحسینی المرعشی النجفی
در ماه رجب مرجب، 1410 هـ (1)
 
 
 
 
 
---------------------------------------------
1. آیت الله مرعشی نجفی اجازۀ دیگری نیز داده اند که چون متن آن بسیار مفصل است، فقط تصویر چند صفحه از اول و آخر آن در ادامه آورده می ‌شود.